Strobing to popularna metoda konturowania twarzy, z której korzysta się przez cały okres wiosenny oraz letni (czasami również wczesną jesienią). Konturowanie odbywa się przy pomocy rozświetlacza, lecz ta technika wymaga niesamowitej precyzji oraz sporych umiejętności. Najlepiej, gdy zabierają się za to profesjonalistki, chociaż można oczywiście spróbować swoich sił w warunkach domowych (np. w obecności koleżanki). Strobing umożliwia nam uzyskanie rozświetlonej twarzy (tzw. efekt fleszu), co w konsekwencji doprowadza do jej odmłodzenia, zregenerowania i delikatnego odświeżenia. Strobing zdobywa tak dużą popularność głównie ze względu na to, iż pozwala na ukrycie wszelkich oznak zmęczenia. Z racji tego ta technika jest polecana kobietom, które narzekają na przemęczenie i intensywnie pracują.
Strobing – jakie efekty można uzyskać?
Strobing niesie za sobą wiele zalet, ponieważ optycznie odmładza twarz oraz odświeża skórę. Dodatkowo możemy mieć pewność, że twarz stanie się wypoczęta i pełna blasku. To gwarancja uzyskania efektu zdrowo wyglądającej skóry. Jeśli właśnie na na tym nam zależy nic nie stoi na przeszkodzie, aby wypróbować omawianą technikę we własnym mieszkaniu.
Wspomniane konturowanie twarzy sprawdza się zarówno przy mocniejszym, jak i znacznie delikatniejszym makijażu. Możemy z niego korzystać w każdych warunkach pogodowych i z pewnością nikt się nie zawiedzie. Jak wiadomo podczas upalnych dni klasyczne konturowanie nie przynosi pożądanych efektów (nadmierne obciążenie cery), więc w takiej sytuacji warto postawić na innowacyjne i sprawdzone rozwiązania. Strobing jest jednym z nich.
Strobing a tradycyjne konturowanie – jakie są różnice?
Warto zastanowić się w tym miejscu nad tym jakie są podstawowe różnice pomiędzy strobingiem a tradycyjnym konturowaniem. Najlepiej wytłumaczą nam to specjalistki z dziedziny kosmetologii, więc warto udać się do nich po solidne wsparcie merytoryczne.
Klasyczne konturowanie jest dość trudne do wykonania i wymaga maksymalnego zaangażowania. Pozwala nam jednak na poważną zmianę rysów twarzy, chociaż pamiętajmy o tym, że konturowanie musi być odpowiednio dobrane do kształtu naszej twarzy. Jeśli nie mamy w tym żadnego doświadczenia cały proces może zakończyć się fiaskiem. Strobing jest nieco delikatniejszą formą konturowania, gdyż nie zmienia rysów twarzy w taki sposób, jak klasyczne konturowanie. Do jego wykonania będziemy potrzebować jedynie rozjaśniacza, natomiast w tradycyjnej metodzie niezbędne okażą się takie kosmetyki, jak: bronzer, róż i rozświetlacz. Kolosalną różnicę możemy również zauważyć w czasie, który musimy poświęcić na konturowanie. Strobing jest zdecydowanie mniej czasochłonną metodą. Właśnie to ma największy wpływ na wzrost popularności omawianej techniki konturowania twarzy.
Strobing – na jaki rozświetlacz warto się zdecydować?
Nie da się ukryć, że kluczową rolę w strobingu pełni umiejętnie dobrany rozświetlacz. Jeśli nie czujemy się na siłach, aby dobrać go samodzielnie skorzystajmy z fachowych porad specjalistek. Strzałem w dziesiątkę okażą się rozświetlacze, które:
- cieszą się pochlebnymi opiniami ze strony innych użytkowniczek,
- zawierają w sobie mało świecących drobinek (w innym przypadku uzyskamy efekt świecącej twarzy),
- cechują się lekką formułą.
Oczywiście w pierwszej kolejności należy zwrócić uwagę na produkty pochodzące od renomowanych producentów. Pamiętajmy jednak, że to nie cena jest tutaj głównym wyznacznikiem. Nie obejdzie się bez przeczytania recenzji poszczególnych kosmetyków, tak aby móc je między sobą swobodnie porównać. To właśnie na tej podstawie wyciągnie się wartościowe wnioski.
Strobing – jak zabrać się za jego wykonanie? Kto powinien zdecydować się na taką usługę?
Warto w tym miejscu pochylić się nieco nad prawidłowym wykonaniem strobingu. Jak już zostało wspomniane nie jest to łatwe, lecz przy odpowiednim zaangażowaniu panie z pewnością zdołają uzyskać zamierzone efekty. Wystarczy dostosować się do następujących zasad:
- oczyśćmy naszą skórę i zastosujmy bazę pod podkład,
- nałóżmy podkład, który zdoła wyrównać koloryt naszej cery,
- użyjmy starannie dobranego rozświetlacza (potrzebne będą nam dwa pędzelki: cienki oraz nieco grubszy – przy pomocy cienkiego nałóżmy rozświetlacz na grzbiet nosa i łuk pod brwiami, natomiast grubszy posłuży nam do pokrycia czubka brody, środka czoła i górnej części kości policzkowych).
Jeśli mamy taką potrzebę strobing możemy nieco urozmaicić, np. przy pomocy różu oraz kosmetyków do malowania oczu i ust. Strobing to konturowanie twarzy, które sprawdzi się u praktycznie każdej kobiety. Na taką technikę można postawić m.in. w momencie, gdy posiadamy cerę zmęczoną i z pierwszymi oznakami starzenia.
Strobing – czy ta metoda ma jakieś wady?
Mogłoby się wydawać, że strobing to technika pozbawiona jakichkolwiek wad. Niestety tak nie jest. Strobing ma kilka słabych stron. Wystarczy tutaj wspomnieć o tym, że uwydatnia głębokie bruzdy, trądzik, blizny, niedoskonałości i rozszerzone pory. Do wykonania takiej usługi potrzebne będą nam przynajmniej podstawowe umiejętności, a jeśli nieodpowiednio się za to zabierzemy możemy uzyskać przerysowany efekt. Z pewnością nie poprawi to naszego samopoczucia oraz nie doprowadzi do podniesienia samooceny. Najlepiej, gdy udamy się do doświadczonej profesjonalistki, która świetnie się na tym zna i nie będzie miała jakichkolwiek trudności z dobraniem wysokiej klasy rozświetlacza.
Wykonanie strobingu nie powinno nam jednak zająć zbyt dużo czasu, więc jeśli zależy nam na uzyskaniu ciekawego i oryginalnego efektu w dość krótkim czasie możemy zdecydować się na omawianą w artykule technikę konturowania twarzy. Jej zwolenniczkami są zarówno przedstawicielki starszego, jak i młodszego pokolenia. Odmłodzić własną cerę można praktycznie w każdym wieku.
Strobing – krótkie podsumowanie
Przejdźmy teraz do podsumowania artykułu o strobingu. To popularna metoda konturowania twarzy przy pomocy rozświetlacza, która doprowadza do jej odmłodzenia, zregenerowania i odświeżenia. Oczywiście niezbędne okażą się podstawowe umiejętności oraz wysoka precyzja działania. Z tego też względu warto zadbać, aby wykonaniem strobingu zajęły się wyspecjalizowane profesjonalistki.
Strobing niesie za sobą bardzo pozytywne zmiany, a mianowicie optycznie odmładza twarz i odświeża skórę. Dodatkowo sprawia, że twarz staje się wypoczęta i pełna blasku, a skóra wygląda zdrowo. Takie konturowanie sprawdzi się przy mocniejszym, jak i delikatniejszym makijażu. Zdecydujmy się na nie głównie w okresie wiosennym oraz letnim (czasami też wczesną jesienią), w każdych warunkach pogodowych. Co istotne strobing ma też pewne wady, a mianowicie uwydatnia wszelkie bruzdy, blizny, rozszerzone pory i trądzik. Jeśli usługa zostanie wykonana na niskim poziomie uzyskamy z kolei nieco przerysowany efekt.
Tradycyjne konturowanie twarzy jest dość czasochłonne i znacznie trudniejsze do wykonania. Potrzebujemy do niego nie tylko rozświetlacza, ale też różu i bronzera. W strobingu wystarczy sam rozświetlacz (cechujący się lekką formułą i małą ilością świecących drobinek). Strobing jest delikatniejszą formą konturowania twarzy, natomiast tradycyjna metoda niesie za sobą poważną zmianę rysów twarzy.
Jeśli chcemy wiedzieć jak zabrać się za wykonanie strobingu warto najpierw dokładnie oczyścić skórę twarzy, zastosować bazę pod podkład, nałożyć podkład i użyć starannie dobranego rozświetlacza. Potrzebne będą nam dwa pędzelki: cienkim pokryjemy grzbiet nosa i łuk pod brwiami, a grubszym środek czoła, górną część kości policzkowych i czubek brody.