Galeria handlowa jako galeria sztuki? To właśnie dzieje się w Krakowie! Fundacja Liberty Art w ramach miejskiego cyklu „Sztuka do Rzeczy – design w Krakowie” zamienia jeden z butików w Galerii Kazimierz na przestrzeń, gdzie można zobaczyć prace młodych artystów związanych z Akademią Sztuk Pięknych w Krakowie.
Artyści zabierają nas do ogrodu pełnego rozkoszy nieziemskich, w którym królują tajemniczość, magia i fantasmagoria. Dużych rozmiarów ludzik Lego, który wygląda jakby eksplodował, dziwny ptak stworzony z rdzawego metalu czy wielki chart zapatrzony w przestrzeń – to tylko niektóre z dzieł, które można tutaj zobaczyć. Wszystkie rozbudzają wyobraźnię i przenoszą do niesamowitego świata naznaczonego artystyczną przenikliwością. Znakomitą większość tworzą efektowne obiekty powstałe na Wydziale Rzeźby Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, którego dziekanem jest prof. Jan Tutaj.
Na sobotę 30 listopada, godz. 18:00, zaplanowano uroczysty finisaż, w czasie którego będzie można dokonać zakupu zebranych dzieł sztuki. Wydarzenie odbędzie się w przestrzeni butiku na 1. piętrze Galerii Kazimierz (blisko schodów ruchomych).
„Dokonujemy adaptacji jednego z butików w Galerii Kazimierz w Krakowie na cele artystyczne, dając młodym artystom na prezentację swojej twórczości szerszej publiczności. Chcemy przybliżyć sztukę do ludzi i pokazać im, że jest fantastyczną częścią naszego świata. Bez sztuki byłby on znacznie bardziej pusty i… nudny. Dziękujemy Wydziałowi Kultury Urzędu Miasta Krakowa za pomoc i wsparcie w ramach projektu Sztuka do Rzeczy – design w Krakowie”, mówi Marcin Lewicki z Fundacji Liberty Art.
To kolejny z jej projektów, po dwóch odsłonach wystawy 79 Art Space, wystawie prac Pawła Figla oraz Projekcie Poczta, w ramach którego powstał interaktywny mural w budynku dawnej Poczty Głównej w Krakowie.
Na wystawie prezentowani są następujący artyści: Aleksandra Białoń, Julia Biela, Patryk Dudek, Tytus Dzienniak, Julia Gieracha, Alma Konfederak, Natalia Małkiewicz, Klaudia Miśkowicz, Zofia Plichta, Anna Sermak, Andrzej Wajda, Weronika Wójcik, Ariel Zoszczak.
Współpracę przy projekcie w roli opiekuna artystycznego przyjął dr Dobiesław Gała, prodziekan krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych. W ten sposób przestrzeń w galerii handlowej staje się HUB-em promieniującym działaniami kreatywnymi.
Informacje o projekcie i Fundacji Liberty Art:
https://www.libertyart.org/portfolio/galeria-gallery-2024/
Zdjęcie: praca “Lego” Ariela Zoszczaka, archiwum ASP
Prowadzenie działalności gastronomicznej lub sklepu spożywczego wymaga korzystania z urządzeń, które zapewniają nie tylko komfort…
Minimalizm, jakość i ponadczasowość – to cechy, które od lat wyróżniają markę Calvin Klein na…
Śmierć wspólnika to trudna sytuacja nie tylko dla jego bliskich, ale również dla całej firmy.…
Współczesna stomatologia oferuje rozwiązania, które pozwalają nie tylko zadbać o zdrowie jamy ustnej, ale także…
Współczesna moda łączy styl, komfort i funkcjonalność, a obuwie odgrywa w niej kluczową rolę. Coraz…
Współczesna jazda motocyklem to coś więcej niż tylko pasja i prędkość. To świadome podejście do…